WEBSITE UNDER CONSTRUCTION
Str. Icoanei nr. 110, Ap 11, sector 2, Bucuresti

CONFERINŢĂ INTERNAŢIONALĂ DE CRIMINALISTICĂ – “ROLUL FACTORULUI UMAN ÎN ACCIDENTELE RUTIERE. ADMINISTRAREA PROBAŢIUNII CRIMINALISTICE ŞI MEDICO-LEGALE ÎN CAZUL ACESTOR ACCIDENTE”

În atenţia membrilor Asociaţiei Criminaliştilor din România

şi a altor persoane interesate

În zilele de 14 – 15 Octombrie 2014, între orele 9:00-18:30, Asociaţia Criminaliştilor din România, în parteneriat cu:

• Institutul Naţional de Criminalistică al I.G.P.R. – Direcţia Poliţiei Rutiere;
  • Institutul pentru Situaţii de Urgenţă;
  • Institutul Naţional de Medicină Legală Mina Minovici“.

organizează cea de-a patra

CONFERINŢĂ INTERNAŢIONALĂ DE CRIMINALISTICĂ

cu tema:

Lucrările manifestării se vor desfăşura la Centrul Cultural al Ministerului Afacerilor Interne, str. Mihai Vodă nr. 17, Bucureşti, sala de la parter. Inregistrarea participantilor  se face  începând cu ora 8:30.

*         Intrarea studenţiilor la lucrările conferiţei este gratuită.

*       Taxa de participare este de 50 lei / participant (membri A.C.R. ﴿ea poate fi achitată:

• utilizand website-ul Asociaţiei Criminaliştilor  www.asociatiacriminalistilor.ro (cu card bancar la Rubrica Magazin – Taxe şi Cotizaţii﴿;
  • la sediul Asociaţiei Criminaliştilor din România până în data de 13 octombrie 2014;
  • la intrarea în sala de conferinţă.

*       Pentru invitaţii din străinatate taxa de participare este de 200 Euro / invitat, (în aceasta taxă este inclusă participarea la lucrările conferinţei, 1 noapte de cazare la Hotel şi  masa de prânz﴿.

• Cei care doresc să participe ne vor comunica datele de identitate şi titlul comunicării pe care doresc să o prezinte  până la data de 07 Octombrie 2014, la sediul din   B-dul Dacia, nr. 55, ap.1, Bucureşti, sector 1, telefon 021.210.33.44, sau la adresa de e-mail: acr.criminalistilor@gmail.com
  • Comunicarea nu trebuie să depăşească 5 pagini şi trebuie să fie realizată în limba română şi engleză.

Preşedinte A.C.R.                                                     Secretar general al A.C.R.

Conf. univ. dr.                                                                    Col. (r.) prof.

Constantin Duvac                                                                Vasile Lăpăduşi